Neusiedler See

Většina nejlepších rakouských vín pochází z teplejšího jihu, z Burgenladu. Odtud jsou i naše vína, Neusiedler See (neboli česky Neziderské jezero) leží na samém jihovýchodě Rakouska, ve spolkové zemi Burgenland a svými jižními výběžky zasahuje i do Maďarska. Tvoří hranici mezi dvěma typy krajiny - pohoří Leithagebirge na západním břehu je nejvýchodnějším výběžkem Alp a východní břeh tvoří západní výběžky Panonské nížiny, nejzápadnější evropské stepi. 

 Slunce, teplo, minerály

2 000 hodin slunečního svitu a 300 slunečních dnů v roce(!) v regionu Neziderského jezera vytváří optimální klimatické podmínky pro pěstování vinné révy na místních vinohradech. Sprašová, hlinitá, štěrková a písčitá  černozem kolem tohoto rozlehlého mělkého jezera je na ploše 8 300 hektarů osázena vinnou révou. Sortiment vín není díky rozmanitosti podloží nijak omezen. Tato oblast spojuje ideálním způsobem požitek, harmonii a chuť do života.
 
 
Burgeland je zdrojem bohatých a dobrých vín. Většina vinohradů leží uprostřed Národního parku Neziderské jezero. Vinohrady rodiny Ganser se nachází v oblasti Seewinkel, v části Národního parku mezi Podersdorf – Illmitz – Apetlon. Blízkost Neziderského jezera a množství solných jezírek poskytují výjimečné vlhké a teplé mikroklima a ideální podmínky pro jedinečnou paletu špičkových suchých bílých, červených, ale i sladkých a přívlastkových vín.
 
ico-eubio

Kontakt

BIOVINKO.CZ
Monika Nováková
Josefa Čapka 1032, Kladno
+420 607 594 077
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  


ico-austria-biogarance


Facebook
Twitter